Okul Öncesi Atölyesi

Çocukların neden sonuç ilişkisini kurmalarını kolaylaştıran robotik kodlama aktiviteleri hem eğlenceli hem de öğreticidir. Robotik kodlama eğitimleri çocukların eleştirel düşünmeyi öğrenmesini sağlar. Mantıklı kararlar vermelerini kolaylaştırır ve tüm alternatifleri değerlendirmelerini mümkün hale getirir.

Robotik kodlama eğitimlerimiz ile çocuklarımızı geleceğe hazırlarken; onların bilimle birlikte kendi yeteneklerini de keşfetmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Okul Öncesi yaş grubu için eğitimlerimiz;

1-Cubetto: Okul öncesi gruplarda robotik ve kodlama denince akla gelen ilk ürün cubetto. Çocuklar yaparak öğrenmenin tadını çıkarırken hem kodlama öğrenirler hem de farklı birçok gelişim sağlayabilirler.

Cubetto 3 yaş ve üzerindeki çocuklara programlama ve kodlama mantığını öğretmek için tasarlanmış sevimli ahşap bir robot setidir.

Ekran olmadan ve kurulum gerektirmeden kullanma kolaylığı sağlar. Çocuklar okuma-yazma bilmeden kolaylıkla kodlamaya başlayabilir. Cubetto oyun setinin kullanımı kolaydır.

Cubetto, çocukların temel programlama kavramlarını öğrenmeleri için harika bir araçtır! Algoritmalar belirli bir programı oluşturmak için tasarlanan yollardır. Bloklar program yazmak için gereken

2-Doc Robot; Doc, okul öncesi çocukların kodlama ve blok tabanlı programlamayı öğrenmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış eğitici konuşan bir robottur. Doc, çocuklara eğitimsel robot bilimini, artan zorluk seviyelerinde birçok oyun modu ile deneyimleyerek basit ve sezgisel bir şekilde tanıtır. Mantıksal düşünme, zekâ ve hesaplama becerilerini geliştirmeye yardımcı olan Doc, oyun alanları üzerinde kurgulanmış çeşitli hedeflere ulaşırken nasıl hareket edeceğine karar vererek programlanır.

Bu oyun, STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) metodundan ilham alarak el becerilerinin, zekanın ve yaratıcılığın gelişimine yardımcı olur.

3-Botley Robot; Kodlamayı kolay ve arkadaşça bir şekilde tanıtmak için okul öncesi gruplara özel tasarlanmış olan Botley ile çocuklar kod yazmayı öğrenebilir.

Çocuğunuz öğrenirken ve eğlenirken erken STEM becerilerini geliştirecek. Botley, aktif oyun yoluyla kodlamanın temellerini tamamen ekransız olarak öğretir. Eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmek için mükemmel bir araçtır.

Ekransız çalışan Botley için tablet ya da telefona ihtiyaç duymazsınız.

Botley’in 77 parçalık aktivite seti, uzak programlayıcı, sökülebilir robot kolları, 40 kodlama kartı, 6 çift taraflı fayans, 27 engelli yapı parçası ve kodlama zorlukları olan bir başlangıç kılavuzu ile birlikte oynanmaktadır.

4-Robot Mouse: Okul öncesi dönemden başlayarak çocuklara eğlenerek kodlama öğretmeye yarayan bir robot kitidir. İçeriğinde labirent oluşturmaya yarayan parçalarla Çocuklar, hayal güçleri yardımıyla takım çalışması halinde parkur oluşturuyor ve peynire ulaşmak için Robot Fare’yi kodluyor.

5- Matatalab: Çocuklar için tasarlanmış ‘bilgisayarsız kodlama’ aracı Matatalab Kodlama Seti ile çocuklar; bilişsel becerilerini geliştirir, kodlama mantığını oynayarak öğrenirler ve kendi algoritmalarını oluşturabilirler.  Erken yaşta kodlama dünyasına giriş yapan çocuklar, ileri yaşlarda görecekleri kodlama derslerinde de daha karmaşık kavramları daha doğru bir temelle öğrenirler. Bilişsel becerilerini, problem çözme yeteneklerini, temel kodlama becerilerini ve hayal güçlerini geliştirirler.

6-Mind Robot: Çocukların verdiği komutları algılar ve uygular; çizim, aritmetik ve geometriyi; müfredat programları rehberliğinde ilgi çekici ve eğlenceli bir şekilde keşfetmelerine yardımcı olur. Mind, çocukların kodlama ve eğitimsel robotiği kolay ve sezgisel bir şekilde anlamaları için yönlendiren eğitici bir robottur. Bu oyun, STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) metodundan ilham alarak el becerilerinin, zekanın ve yaratıcılığın gelişimine yardımcı olur.

7-Albert: Robot Albert çocuklara kodlama, algoritma eğitimi vererek üzerine konulan telefon ile vücut haline geliyor. 3-10 yaş arası çocuklar için kart okutma sistemiyle çalışan robot eğlenerek kodlamayı öğretmeyi amaçlıyor. Konular ise ünite ünite devam ediyor. Özellikle okul öncesi kodlama eğitiminde büyük yer tutuyor.