Mobil Uygulama Atölyesi

Her daim gelişmekte olan teknoloji ile mobil uygulamalar hayatımızın her yerinde aktif ve sık kullanılmaktadır. Bu sık kullanıma bağlı olarak mobil uygulamalar, yeni uygulama üretmek ve geliştirmek hayatımızda çok önemli konuma gelmiştir.

Mobil uygulama atölyesi ise erken yaştaki neslin teknolojiyi bilinçsiz bir şekilde tükettiği bir dönemde; çocuklarda teknolojiyi üretmek için de kullanabileceği farkındalığını yaratır.

Uygulama tasarımı yapabilmeyi ve karmaşık kodlardan ziyade daha eğlenceli ve keyifli bir hale getirir. Çocuk ve gençlerin kendi uygulamalarını geliştirmesine katkı sağlar.

Klasik ezberci sistem yerine tartışma, soru-cevap gibi yöntemleriyle interaktif yollardan tasarlama ve kodlamanın mantığı aktarır. Çeşitli platformalar üzerinden kodlama alıştırmaları yaptırılarak eylem esnasında yapacağı uygulamanın tüm aşamalarını nedenleriyle birlikte daha iyigözleme fırsatı sunar.

Uygulama geliştirmeye başladığında programlama mühendisliğinin en temel yeteneği olan algoritma geliştirmeyi ve kod yazmayı öğrenirler. Mekanizma ve sensörler ile erken yaşta buluşur, bilgi sahibi olurlar. Proje geliştirirken fikir alışverişi yapar, iletişim becerileri gelişir, arkadaşlık kazanır ve projelerine eleştirisel bakış açısı ile yaklaşmayı, geribildirimde bulunma becerilerini geliştirirler.