Kodlama Atölyesi

Teknolojinin hayatımızda yerinin giderek artmakta. Yıllar sonra alfabeden önce kodlama dillerini öğrenecekleri bir dünyada yaşayacak olan çocuk ve gençlerin belirli bir düzeyde yazılım ve kodlama bilgisinin olması kesinlikle zorunlu bir ihtiyaç olacaktır.

Bilgisayar ya da teknolojiye dair her tür elektronik sistemin, bir eylemi gerçekleştirirken sizin yönlendirdiğiniz şekilde çalışması adına yazılan komutların tümü kodlamadır. Kodlama Atölyesi, gençlerin ve çocukların gelişen teknoloji çağına ayak uydurabilmesi, yeniliklere açık olması, düşünme, yaratıcı fikirler ortaya koyma ve bu fikirleri hayata geçirebilmeleri açısından gerekli olan eğitimi sunar. Sistematik ve ileri düşünme, çeşitli yöntemlerle problem çözme, olaylar arasındaki ilişkileri görme, yaratıcı düşünebilme, hata ve sorunlarla başa çıkabilme gibi yetiler kazandırır.

Bilişim teknolojileri çağında yapay zekâ ve makine öğrenmesinin daha da yaygınlaştığı geleceğe doğru ilerlerken erken yaşta yazılımın alt yapısını öğrenmeleri yeni gelişmelere uyum sağlayabilmeleri, geleceğin bir parçası olabilmeleri için mükemmel bir donanım ve yol gösterici olacaktır.

Kodlama atölyesinde kazanacağı alt yapı sayesinde Tasarım Atölyesi, Oyun Programlama, Mobil Uygulama Geliştirme gibi diğer atölyelerde kazanacağı alt yapıyı birleştirerek ortaya bir ürün çıkarmaya hazır hale gelen kendinden emin çocuklar yetişecektir.